ende

Big Data Administrator

Warszawa

Odpowiedzialność:

Zadania na stanowisku:

  • Utworzenie środowisk HADOOP ( TST, PREPROD, PROD)
  • Wytworzenie skryptów automatyzujących
  • Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń z zakresu BigData

Oczekiwany profil:

Wymagania:

  • Doświadczenie w utrzymaniu dużych i złożonych środowisk produkcyjnych
  • Praktyczne doświadczenie w administracji produkcyjnymi środowiskami Cloudera CDH
    lub Hortonworks HDP oraz Cloudera/Hortonworks CDF pozwalające na:
  • Samodzielne konfigurowanie i bieżące utrzymanie takich usług jak: HDFS, Hadoop, MapReduce, Sqoop, Hive/Impala, YARN, Solr, Oozie & Spark, Kafka, NiFi,
  • Przeprowadzanie wszelkiego rodzaju instalacji i updatów
  • Analiza błędów ww. usług i działających na nich aplikacji
  • Zarządzanie uprawnieniami na poziomie HDFS'a oraz dostępem do danych
    z wykorzystaniem Apache Ranger'a, Knox'a, LDAP'a i Kerberosa
  • Znajomość systemów operacyjnych RHEL lub Oracle Enterprise Linux na poziomie administratora (certyfikat RHCSA mile wdziany)

Dodatkowe informacje

Oferujemy:

  • Długoterminową współpracę
  • Dedykowanego opiekuna administracyjnego
  • Możliwość uczestniczenia w różnych projektach wraz z nauką nowych technologii
  • Atrakcyjne wynagrodzenie dopasowane do posiadanych umiejętności
  • Zatrudnienie w oparciu o dowolną formę współpracy (umowa o pracę/B2B)
  • Pakiet benefitów (prywatne ubezpieczenie medyczne, karta multisport)

Załącz CV*

* Obowiązkowe pola